Evden Eve Taşımacılık Fiyatları Nasıl Oluyor

Evden Eve Nakliyat Fiyatları ve Nakliye Ücretleri

 Evden Eve taşımacılık yaptıracak bir çok kişi nakliye yaptıracağı zaman hummalı bir çalışma içine girerler herkesin ana amacı uygun fiyata en iyi hizmeti alabilmektir ama işin içine girdikleri zaman görürler ki gerçekten firmalar arasında fiyat açısından bir uçurum söz konusudur.Biz burada firmalar arası fiyat uçurumunun sebeplerini anlatmaya çalışacagız.

Nakliyat Firması : Öncelikle uçurumu oluşturan ana etkenleri belirlemeye çalışalım. Öncelikle şu bilinmeli ki yakıt açısından hiç bir firma başka bir firmaya üstünlük kuramaz sonuçta ister A firmasından hizmet alın,ister B firmasından bu firmalar özelikle şehir içi ortalama 100 TL gibi bir yakıt masrafı harcayacaktır.

Firmaların tasarruf yapabileceği iki önemli unsur vardır. Bunlardan en önemlisi işçi faktörüdür. Kaliteli bir evden eve nakliyat işçisinin bugün İstanbul şartlarında ortalama maliyeti 120 TL civarındadır. Bu rakam bazı firmalarda 130-150 TL civarındadır, zaten bu firmalarda kendini kanıtlamış kaliteli firmalardır.

Maliyeti düşürmenin yolları mevcuttur.Bunu sağlamanın ana yolu, işi bilmeyen çocuk yaşta çalışan işçiler, işçi pazarından derleme toplama işçilerdir. Zaten işçi pazarından gelen insanlarla ne kadar sağlıklı ambalaj,de-monte ve montaj yapılabilir ki, ayrıca normal şartlarda ve normal katlarda 3+1 bir evin evden eve sorunsuz sağlıklı taşınabilmesi için 1 şoför 4 eleman gereklidir.

Toplamında 5 kişilik bir ekibin olması şarttır. Hem kalifiye olmayan işçi çalıştırıp hemde 2 veya 3 kişiyle eşya taşınmaya kalkışıldığında düşünün ne kadar kaliteli bir taşıma yaşanabileceğini, bırakın kaliteli taşınmayı böyle bir durum eşya sahibi için bitmeyen bir kabus olacaktır.

Şayet 3+1 normal katlardaki bir ev için 5 kaliteli işçi gönderilirse bunun maliyeti en az 600 TL + yakıt 100 TL + ambalaj malzemesi gideri 100 TL : 800 TL dir birde bunun üstüne amortisman giderleri eklendiğinde bu masraf 1.000 TL ’nin altına düşmemektedir. Bu taşımanın bedeli en az 1.300 TL olmalıdır.(okulların kapanmasıyla birlikte yapılan işçi zamları da değerlendirmeye alındığında bu fiyat daha da yüksek olabilir.)

Zaten bu gibi firmaların ofisi dahi bulunmamaktadır,kamyonunun üzerine ev ve cep telefonu numarasını yazarak bu işi yapmaktadırlar. Dolayısıyla iş bitiminde muhatap alacağınız bir kurum,bir ofis bulamayacaksınız(yapılan araştırmaya göre sadece İstanbul’da 400’e yakın nakliyatçı var ve bunlardan yaklaşık 250 nakliyecinin ofisi dahi bulunmamaktadır.)

Bunlara ek olarak A firması bir şirket bir kurum olduğu için eşyalarınıza gelecek bir zararda bunu ödeyecektir ve bunun için verdiği fiyata belli bir oranda olası zararlar için bir amortisman fiyata yansıtmak durumundadır ama yansıtamıyor; Diğer firma ise(zaten firma değildir) gelecek zararda sizinle muhtemelen kavga edecek malum zararın kendileri tarafından yapılmadığını belirtecektir. Bu şartlar dahilinde A firmasını seçmek veya B firmasına işinizi yaptırmak sonuçta karar sizin ama sonuçta başta dediğimiz gibi

“UCUZ ETİN YAHNİSİ PEK İYİ OLMAZ” BİRAZ KARARMIŞ OLUR.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir