0532 267 05 83 7/24 Nakliye Hizmetleri

Aldığınız evden eve nakliyat fiyatları uygunmudur

Evden eve nakliyat çok sık satın aldığımız hizmetler arasında yer almıyor. Bunun dışında taşınan evlerin hiçbiri bir diğeri ile aynı değil. Bununda yanında hiçbir evden eve nakliyat firmasının hizmet kalitesi bir diğeri ile aynı değil. Bunların da dışında yöresel pazar koşulları ve mevsimsel talep durumu da fiyatı etkileyen önemli faktörler olarak ifade edilebilir. Taşınan insanlar olarak hem karmaşık hem de dinamik bir süreç ile karşı karşıya olduğumuzun farkında olarak önemli bir karar vereceğiz. Evimiz taşıma işini kime hangi fiyata vereceğiz?

Uygun fiyat nedir?

Tersinden giderek konuyu analiz edelim.

  • Ucuz fiyat uygun fiyat değil. Şimdi biraz analiz yapalım. Bu fiyat nakliyatçının size kerhen verdiği bir fiyattır. Nakliye firması ucuz fiyattan mutlu olmaz. Çünkü makul miktarda kâr içermemektedir. O halde; neden nakliyat firmaları ucuz fiyat veriyorlar diye sorabilirsiniz. Nakliyat firmaları normal koşullarda ucuz fiyat vermezler. Mutlaka onları zorlayan bir faktör vardır. Şehirlerarası evden eve nakliyatta boş dönüş yapmakla karşı karşıya olan bir firma, en azında mazot parasını çıkarayım diye ucuz fiyat verebilir. Ya da uzun süre işsiz kalmış bir nakliyatçı az da olsa kazanç elde etmek, çalıştırdığı işçilerin gündeliğini çıkartmak için ucuz fiyat verebilir. Ucuz fiyat vermiş olan nakliyat firmaları evden eve nakliyat süreci devam ederken fiyat arttırmak için bahane üretmek için yeteneklerini sonuna kadar kullanırlar. Ulutaş nakliyat tecrübemiz bize ucuz fiyat ile kötü hizmetin çok bağlantılı olduğunu göstermiştir. Bu yüzden özellikle ucuz hizmet isteyen müşterilerimize nazikçe böyle bir hizmetimiz olmadığını söylüyoruz.
  • Yüksek fiyat da uygun bir fiyat değildir. Yüksek fiyat makulden fazla kâr içeren, tüketicinin yararına olmayan fiyattır. Bu fiyat tüketicinin piyasa koşulları hakkında eksik bilgi sahibi olduğu durumlarda ortaya çıkmaktadır. Elbette nakliyat firmaları iyi para kazandıkları zaman hizmet düzeyini de yükseltiyorlar. Tecrübelerimiz bu konuda da bize yeterli veriyi sağlıyor. Ancak ne olursa olsun müşterilerimizin fahiş fiyat ödemesi de bizi rahatsız eder.

Uygun fiyat Nash Dengesinin oluştuğu fiyattır. Nash Dengesi nedir? Size oyun teorisi anlatıp başınızı ağrıtmadan Nash dengesini tanımlayayım. Nash Dengesi oluşan fiyattan her iki tarafın mevcut koşullar altında memnun olduğu ve tercihini değiştirmek istemediği fiyattır. Tüketici; iyi ki bu nakliye firması ile anlaştım. Problemsiz uygun fiyata evimi taşıyacağım derken, nakliyatçı ise iyi ki bu işi aldım güzel para kazanacağım diyorsa Nash Dengesi oluşmuş demektir.

Fiyat düzeyini öğrenmek için kullanılacak iki yöntem önerebilirim. Birisi Ulutaş nakliyat’ın hazırladığı Fiyat Hesplama aracını kullanarak belli bir bant aralığında fiyat hesaplayabilirsiniz. Bu şekilde hesaplanan fiyat evin büyüklüğünü, yol mesafesini, inilen ve çıkılan kat sayısını ve asansör kullanımı gibi parametrelere dayalı olarak hesaplanmaktadır. Bizim görüşümüze göre; aldığınız fiyat, hesapladığınız fiyatın alt limitinden düşük ise ucuz, üst limitinden yüksek ise pahalı olarak tanımlanabilir. Fiyat Hesaplama Aracımız, tüketici tercihlerine bağlı olarak değişen mevsimsel talep koşullarını dikkate almamaktadır. Evden eve nakliyat fiyatları yaz aylarında talep artışına bağlı olarak artar, kış aylarında ise talep zayıflığına bağlı olarak düşer.

Daha başarılı bir evden eve nakliyat fiyatı öğrenme yolu ise Ulutaş nakliyat’ta bir ihale açıp onlarca değişik firmadan gelen teklifleri görüp değerlendirmektir. Evden eve nakliyat piyasasında uygun fiyat oluşması için iki faktörün iyi bilinmesinde fayda vardır. Bunlar nakliyat firmasının hissettiği talep koşulları ve tüketicinin piyasa bilgisidir. Ulutaş nakliyat beş yıldan beridir bu piyasada faaliyet göstermektedir. Yaptığımız taşıma adetleri bize oluşan fiyat düzeyleri ve fiyat ile kalite ilişkisini açıklayabilecek önemli miktarda veri sağlamaktadır.

Ulutaş nakliyat’ın en aktif olduğu piyasa elbette ki İstanbul evden eve nakliyat piyasasıdır. İstanbul’da hem üye nakliyatçı sayısı hem de tüketici talebi yeterli düzeyde olduğu için uygun piyasa koşullarına epey yaklaştığımızı düşünüyoruz. Açılan ihalelere birbirinden bağımsız onlarca teklif geliyor. Tüketici bu tekliflere bakarak hem piyasa dengesini öğreniyor hem de firmaların reytingleri ve yorumlarına bakarak hangi firma daha fazla müşteri memnuniyetine ulaşmış görebiliyor. Eğer İstanbul’da ihale açarak fiyat topladıysanız bu fiyatlarla amel edebilirsiniz.